Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar

16 Eki, 2017
    1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Bankalar müşteri memnuniyetini ve potansiyelini arttırmak amacıyla birçok hizmeti ücretsiz olarak sunmaktadır. Tüketici Yasası’na göre aidatlı kredi kartı veren her banka müşterilerine en az bir adet aidatsız kredi kartı seçeneği sunmak zorundadır. Düzenlenen kampanya ve avantajlarlar ilginizi çekerek kredi kartı hizmeti almak istediğinizde ücretsiz olduğunu düşündüğünüz ek özelliklerden dolayı, alışveriş yapmak için en yaygın olarak kullanılan tüketici finansmanı kredi kartınıza, çeşitli hizmet bedelleri nedeniyle altı ayda ya da on iki ayda bir aidat ücreti ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bunlar alınan kredi kartına çıkartılan ek kartlar, taksitlendirme seçenekleri, puan kazanma veya kampanyalara katılabilme seçenekleri gibi özellikler olabilir.

Bankalar üniversite öğrencilerine, sağlık çalışanlarına, kamu personellerine ve maaş hesabı olan müşterilerine masrafsız kredi kartı vermektedir. Bu kategorilerde yer almıyorsanız kredi kartı çıkarttırmak yada var olan kartınızı aidat ücreti nedeniyle iptal etmek istiyorsanız aşağıdaki bankalardan aidatsız kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Aidatsız Kredi Kartları ve Özellikleri

Akbank
Akbank / Free Kart
Başvuru için "Free" yaz 5990’a gönder.
Akbank Free Kart yıllık kart aidatı ücreti yoktur. Axess üyesi olan tüm işyerlerinden yaptığınız harcamalarda chip-para kazanabilirsiniz. Taksitli alışveriş yapabildiğiniz gibi peşin alışverişler sonrasında “Taksit İste ve Erteleme İste” hizmetinden yararlanabilirsiniz. Ancak sonradan yapılan taksitlendirme işlemleri için faiz ödeyeceğinizi de unutmayın. Ücretli kartlarda bulunan ek taksit imkanı ise Akbank Free Kart’da bulunmamaktadır. Kefilsiz ve evraksız uygun faiz oranlarıyla nakit avans çekebilir, fatura ödeme talimatı ve düzenli EFT/Havale talimatı verebilirsiniz. Diğer bankaların borçlarını aktararak “Taksitli Borç Transferi” ile borçlarınızı taksit taksit ödeyebilirsiniz.
Garanti Bankası
Garanti Bankası / Bonus Flexi
Başvuru için "BFLEXI" yaz 3340’a gönder.
Master / Visa / AmEx amblemleri bulunan tüm işyerlerinde Bonux Flexi kartını kullanarak alışveriş yapabilirsiniz. Kart ücreti bulunmayan Bonus Flexi kartınızla, taksitli alışveriş ve ek taksit avantajlarından yararlanıp ekstra atlat özelliğiyle kart borcunuzu 1 ay erteleyebilirsiniz. Ekstra işlemleriniz için uygun faiz oranlarında ücret alınmaktadır. Paramatiklerden vadesiz hesabınıza ulaşabilir para çekme, para yatırma ve para transferi işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.
İş Bankası
Türkiye İş Bankası / Maximum Aidatsız Kart
Başvuru için “AİDATSIZ” yaz boşluk bırak TCKN’nı 4402’ye gönder.
Mximum Aidatsız Kart ile yıllık kart ücreti ödemeden Maximum üye işyerlerinden yapacağınız alışverişlerde MaxiPuan kazanabilirsiniz. Taksit ayrıcalıklarından yararlanarak, bankamatik kartı özelliği sayesinde vadesiz hesabınıza ulaşabilir ve bireysel bankacılık işlemlerinizden faydalanabilirsiniz. Peşin ödemelerinizi uygun faiz oranlarıyla taksitlendirebilir veya erteleyebilirsiniz. Nakit avans ihtiyaçlarınızı 12 aya varan taksitlerle ödeyebilirsiniz. Temassız ödeme özelliğinden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.
QNB Finansbank
QNB Finansbank / Fix Card
Başvuru için TCKN’nı 3457'ye SMS gönder.
Kart aidatı olmayan Fix Card ile Visa Paywave ve MasterCard Paypass okuyucusu olan tüm üye iş yerlerinden yapacağınız 50 TL ve altı alışverişlerde temassız kart özelliğini kullanarak şifre gerekmeden işlemlerinizi hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Düşük faizli nakit avans ihtiyaçları Fix Kartınızdan karşılayabilir, alışverişlerinizi taksitlendirebilir, taksitlendirme seçeneği olmayan mağaza alışverişlerinizi “TaksitKolay” talimatıyla 12 aya kadar taksitlendirebilirsiniz. Harcamalarınızdan para puan kazanabilirsiniz. Kredi kartı borcunuzu ödeyemediğinizde asgari tutarı ödemeniz durumunda Ekstre Taksit ile kalan borcunuzu taksitlendirebilirsiniz. Bu işlem ödemelerinizi hafifletse de borcunuzun aylık uygulanan %1,84 oranındaki faiz nedeniyle artmasına sebep olacaktır. Para transferi, fatura ödemeleri yapabilir ve Harcama Öteleme özelliğiyle 100 TL üzeri harcamalarınızı bir sonraki hesap özetinize yansıtabilirsiniz.
Yapı Kredi
Yapı Kredi / World Eko Kart
Başvuru için “WORLD” yaz boşluk bırak TCKN’nı 4407’ye gönder.
Word Eko ile Word üyesi işyerlerinden yapacağınız alışverişlerde standart taksit ve Wordpuan imkanlarından kart aidatı ödemeden yararlanabilirsiniz. Ödeme talimatları verebilir, temassız kart özelliğini 50 TL’ye kadar olan alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.
Denizbank
Denizbank / Net Kart
Başvuru için “NET” yaz boşluk bırak TCKN’nı 3280’ye gönder.
Denizbank’ın “Her şey Açık, her şey Net!” sloganıyla tanıttığı Net Kart’ı yıllık kart aidatı ücreti ödemeden kullanabilirsiniz. 50 TL’ye kadar olan alışverişlerinizde temassız kart özelliği bulunan Net Kart ile taksit ve bonus kampanyalarından faydalanabilirsiniz.
Ziraat Bankası
Ziraat Bankası / Ziraat Kart
Banka şubelerinden başvuru yapabilirsiniz.
Yurt içi ve yurt dışı harcamalarınızı Visa üyesi mağazalarından kart aidat ücreti ödemeden Ziraat Kart ile yapabilirsiniz. Taksit, puan, kampanya ve nakit avans özelliklerinden faydalanabilirsiniz. Ziraat Bankası İnternet Şubesini kullanarak sanal kart üretebilir, online alışverişlerinizi daha güvenli hale getirebilirsiniz. Kartınızla paramatiklerden Havale ve EFT talimatları verebilirsiniz.
CEPTETEB
TEB / Sade Kart
Banka şubelerinden başvuru yapabilirsiniz.
Yıllık kart aidatı olmayan Sade Kart ile yurt içi ve yurt dışı alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Nakit çekme limitleriniz dahilinde TEB ATM’lerini ve diğer banka ATM’lerini kullanarak nakit avans ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Taksitlendirme seçeneği bulunmayan Sade Kart ile taksit yapmak istediğinizde faiz karşılığında 3’aydan 12’aya kadar taksitle ödeyebilir veya borcunuzu öteleyebilirsiniz. Hafta içi toplamda 100 TL üzeri alışveriş yapmanız durumunda hafta sonu sinema ve tiyatro bileti harcamalarınızı %50 indirimli yapabilirsiniz.
HSBC
HSBC / Concept Kart
Banka şubelerinden başvuru yapabilirsiniz.
HSBC Concept ile Master Card / Visa amblemli üye işyerlerinin sağladığı taksit ve puan avantajlarından yıllık kart aidat ücreti ödemeden yararlanabilirsiniz. Nakit avans ihtiyaçlarınızı yurt içindeki HSBC Bank Şubelerinden ve ATM’lerinden sağlayabildiğiniz gibi yurt dışındaki tüm bankaların ATM’lerinden de karşılayabilirsiniz. Kredi kartınızdan vadesiz hesabınıza ait işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.
ING Bank
HSBC / Concept Kart
Banka şubelerinden başvuru yapabilirsiniz.
Peşin alışverişlerinizi Light Kart ile yıllık kart aidatı ödemeden gerçekleştirebilirsiniz. Harcamalarınızda vade farklı taksit imkanından yararlanarak %1,84 oranında faiz ödemeniz durumunda 12’aya kadar taksitlendirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Ölen Kişinin Kredi Borcu Ne Olur ?
Genel Bilgiler, İhtiyaç Kredisi, Konut Kredisi
0 shares0 views

Ölen Kişinin Kredi Borcu Ne Olur ?

28 Ara, 2018

Hepimiz ev, araba gibi kıymetli varlıkları alırken kredi çekmek zorunda kalıyoruz. Bu değerlerinin fiyatlarının yüksek oluşu insanları kredi çekemeye doğru itiyor. 2019 yılına sayılı günler kala kredi olmadan ev almak imkansız hale geldi. Haliyle insanlar bir…

Dolar Ve Euro 2019 Yılında Düşecek Mi ?
Genel Bilgiler
0 shares0 views

Dolar Ve Euro 2019 Yılında Düşecek Mi ?

27 Ara, 2018

2018 yılında rekor artışlar sergileyen döviz kuru ülkemizde iğneden ipliğe her şeyin zamlanmasına neden oldu. Bugün geldiğimiz 27 Aralık 2018 gününde dolar kuru 5.28'den işlem görürken Euro kuru ise 6.04'den alıcı buldu. Ağustos ayında rekor kıran…

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma
Bankalar, Genel Bilgiler, Ziraat Bankası
0 shares0 views

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

27 Ara, 2018

Ülkemizin en büyük bankalarından olan T.C Ziraat Bankası milyonlarca emekli vatandaşın, memurun ve öğrencinin para kasası olmuştur. Devlet bankası olması nedeniyle tam bir devlet otoritesi ile yönetilen ve her kararı ciddiyetle alan Ziraat Bankası ülkemizde milyonlarca…

Yorum Gönder

Mail adresiniz sitede yayınlanmayacaktır.