Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

17 Oca, 2018
    1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

İhtiyaçları için kredi almak isteyen birçok çiftçi, esnaf, ev hanımları ve serbest meslek sahibi kişiler bankaya gelir belgesi sunamadıklarından dolayı kredi çekme konusunda sıkıntılar yaşıyor. Nakit ihtiyacını karşılayamayan kişiler için birçok banka hem müşteri potansiyelini arttırmak hem de müşterilerine diğer bankalardan özel avantajlar sunarak tüketicilerin banka hesaplarını güncel olarak kullanmasını sağlamaya çalışmaktadır. Maaş bordrosuz, vergi levhasız ve kefilsiz kredi kullanmak istenildiğinde bankalar kredi kullanmak için uygun olup olmadığınızı farklı değerlendirmeler yaparak analiz etmektedir. Örneğin adınıza taşınmaz bulunması, sigortalı olma süreniz ve kredi notunuz bankalar için aranan özelliklerden olmazsa olmazlardandır. Ayrıca adınıza kayıtlı olan tapulu dairelerden kira geliri elde edilmesi, emekli maaşı bulunması, şirket ortaklığından elde edilen gelirler veya sezonluk olarak çalışarak elde edilen gelir kayıtları da bankaların kredi başvurunuzu onaylaması için yeterlidir.

Maaş bordrosuz yani gelir belgesiz kredi onayı almak için alternatif yollardan biride online veya SMS ile kredi başvuru yapmaktır. Banka hesabı açtığınızda, bankaya sunmuş olduğunuz belgeler nedeniyle kredi almak için tekrar belge toplamanıza gerek kalmaz. İnternet bankacılığı veya mobil şubeyi kullanarak yapacağınız kredi başvuruları düşük tutarlarda olmak kaydı ile çoğunlukla onay almaktadır. Dosyalarla boğuşmadan yapacağınız başvurunun sonuçlanmasıyla banka hesabınıza kredi çekmek istediğiniz tutar yatırılır. Hesabınıza transfer olan krediyi ister banka şubenizden ister ATM’lerden çekebilirsiniz.

Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu İçin Gereken Şartlar

1 – Kredi Notunuzun Yeterli Seviyede Olup Olmadığı İncelenir

Gelir belgesiz kredi başvurusu yaptığınızda, öncelikle kredi notunuz incelenir. Kredi notu daha önceden bankalardan almış olduğunuz kredili ürünler veya banka hesabınızı aktif olarak kullanıp kullanmadığınıza göre değişiklik göstermektedir. Kredili ürünler kullanmışsanız ödemelerinizin son ödeme tarihini geçirmeden veya asgari tutarının ödenmiş olması gerekmektedir. Aksi takdirde kredi notunuz düşecek ve uzun bir süre boyunca kredili ürün alma şansınız azalacaktır. Sitemizden kredi notu araması yaparak, kredi notu hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

2 – Sigortalı Olarak Çalıştığınız Süre En Az 12 Ay Olmalı

Başvurunun değerlendirme aşamalarından bir diğeri ise sigortalı olma sürenizdir. Sigortalı olarak çalıştığınız sürenin değerlendirmesi her bankada farklılık gösteriyor olsa da genellikle en son iş yerinizde 3 ay, toplamda 12 ay sigortalı olarak bir işte çalışıp çalışmadığınız incelenir. Bu durum çalışmış olduğunuz iş yeri ve gelir durumunuza göre değişiklik gösterebilmektedir. Devlet memurlarında sigortalı olma süresi incelenmemektedir. Bu durum sadece özel sektörde veya kendi işini yürüten esnaflar için geçerlidir.

3 – İpotek veya Kefil Gösterirseniz Kredi Başvurunuz Anında Onaylanabilir

Banka için yeterli koşullara sahip olmanız durumunda, gelir belgesi gösteremeseniz dahi taşınmazlarınızı ipotek ettirmeniz veya kefil göstermeniz durumunda kredi başvurunuza anında onay alabilirsiniz. Banka size ödediği krediyi geri alabilmeyi garantilediği sürece limitler dahilinde gösterdiğiniz ipoteğe veya kefile göre istediğiniz tutardaki kredi tutarına onay vermektedir. Taşınmazınız olması durumunda ipotek ile işlemi hızlı bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz. Ancak son çıkan yasaya göre kefil olan kişinin eşinin de kredi başvurusuna onay imzası atması istenmektedir. Kısaca kefil göstererek kredi çekmek istiyorsanız, kefilin eşinin de rızasına resmi olarak ihtiyacınız bulunuyor.

Gelir Belgesiz Kredi Veren 10 Banka

Aşağıdaki tabloda bulunan faiz oranları 5 Bin TL, 36 ay kredi baz alınarak hazırlanmıştır. Gelir belgesi istemeyen 10 banka arasından seçim yaparak güncel faiz oranlarına bankaların resmi internet sitelerinden, çağrı merkezlerinden, internet veya telefon bankacılığından ulaşabilirsiniz. Düşük tutarlardaki kredi başvurularınızı internet bankacılığını kullanarak, yüksek tutarlardaki kredi başvurularınızı ise bankanızın şubesinden gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz.

Faiz Oranı
Masraflar
Toplam Ödeme
Akbank
%1,35
30 TL
6663 TL
CEPTETEB
%1,35
30 TL
6663 TL
Enpara
%1,42
Masrafsız
6731 TL
Denizbank
%1,48
25 TL
6835 TL
Garanti Bankası
%1,65
30 TL
7064 TL
İş Bankası
%1,52
30 TL
6888 TL
ING Bank
%1,39
30 TL
6852 TL
HSBC
%1,45
30 TL
6795 TL
VakıfBank
%1,39
30 TL
6795 TL
Ziraat Bankası
%1,39
30 TL
6715 TL

30 Bin TL‘ye kadar olan kredi ihtiyaçlarınızı N Kolay Kredi, Enpara ve CEPTETEB’ başvuru yaparak karşılayabilirsiniz. Ayrıca ING Bank ve Odeabank kredi başvurunuzda belge göstermenize gerek duyulmaz ise 30 Bin TL’ye kadar kredi alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Ölen Kişinin Kredi Borcu Ne Olur ?
Genel Bilgiler, İhtiyaç Kredisi, Konut Kredisi
0 shares0 views

Ölen Kişinin Kredi Borcu Ne Olur ?

28 Ara, 2018

Hepimiz ev, araba gibi kıymetli varlıkları alırken kredi çekmek zorunda kalıyoruz. Bu değerlerinin fiyatlarının yüksek oluşu insanları kredi çekemeye doğru itiyor. 2019 yılına sayılı günler kala kredi olmadan ev almak imkansız hale geldi. Haliyle insanlar bir…

Dolar Ve Euro 2019 Yılında Düşecek Mi ?
Genel Bilgiler
0 shares0 views

Dolar Ve Euro 2019 Yılında Düşecek Mi ?

27 Ara, 2018

2018 yılında rekor artışlar sergileyen döviz kuru ülkemizde iğneden ipliğe her şeyin zamlanmasına neden oldu. Bugün geldiğimiz 27 Aralık 2018 gününde dolar kuru 5.28'den işlem görürken Euro kuru ise 6.04'den alıcı buldu. Ağustos ayında rekor kıran…

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma
Bankalar, Genel Bilgiler, Ziraat Bankası
0 shares0 views

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

27 Ara, 2018

Ülkemizin en büyük bankalarından olan T.C Ziraat Bankası milyonlarca emekli vatandaşın, memurun ve öğrencinin para kasası olmuştur. Devlet bankası olması nedeniyle tam bir devlet otoritesi ile yönetilen ve her kararı ciddiyetle alan Ziraat Bankası ülkemizde milyonlarca…

Yorum Gönder

Mail adresiniz sitede yayınlanmayacaktır.