Havale, EFT ve Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar (2018 Güncel)

18 Eki, 2017 / Son Güncelleme: 31 May, 2018
    1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Birikim yapmak, faturaları ödemek, kredi kartı çıkartmak veya artan hırsızlık olayları nedeniyle parayı güvenli bir yerde tutmak için açılan hesaplardan bankalar hesap işletim ücreti talep etmektedir. Bu durum hukuki açıdan yasaklansa da banka hesabını nadir aralıklarla kullanan veya ödeme tahsil edildiğini fark etmeyen müşterilerden hesap işletim ücreti almaktadır. Hukuki boşluklardan yararlanılarak tüm müşterilerden kesildiğinde bankalar için büyük bir gelir kapısı olan hesap işletim ücreti müşteriler tarafından fark edilmesi durumunda geri alınması çok kolaydır. Bankanızın müşteri hizmetlerini aradığınızda kartınızdan veya hesabınızdan kesilen işletim ücretini belirli şartları karşılamanız durumunda geri iade etmektedirler. 3 ayda veya 6 ayda bir alınan bu ücretler, tüketici mahkemelerine giderek de geri alınabilmektedir.

Otomatik Ödeme Talimatı Verene Hesap İşletim Ücreti Yok!

Bankaların müşteri memnuniyeti ve potansiyelini düşüren hesap işletim ücreti çeşitli kampanyaların yapılmasını sağlamıştır. Çoğu bankanın aktif olarak kullandığı kampanyalardan biri hesabınızdan en az iki otomatik ödeme talimatı vermenizdir. Böylece hem faturalarınız aksatılmadan hesabınızdan düzenli olarak ödenir hem de banka sizden hesap işletim ücreti talep etmez. Ödeme talimatınız sonrasında bazı bankalar EFT ve Havale ücreti dahi almamaktadır.

Vadeli Hesap İşletim Ücreti Alınır Mı?

Maaş hesabı ve Vadeli hesabında yüklü miktarda para bulunan müşterilerden hesap işletim ücreti alınmamaktadır. Eğer otomatik ödeme talimatı vermemiş ve vadeli hesabınız sayesinde işletim ücreti ödemiyorsanız, Vadeli hesabınızdaki parayı Vadesiz hesabınıza aktarırken birtakım kesintiler yapıldığını görebilirsiniz. Kesintileri inceleyerek hesap işletim ücreti adı altında bir ödeme alınması durumunda hemen bankanızın müşteri hizmetlerini arayıp bilgi almanızı öneririz.

Döviz Hesabı İşletim Ücretine Dikkat

Hesap işletim ücreti ödememek için banka şartlarını karşılıyor ve Dolar, Euro gibi vadesiz döviz hesabınız bulunuyor ise banka ek kesintiler yapabilir. Döviz hesabı açtırmadan önce bankanıza danışmanız ve ücret kesilip kesilmediği hakkında detaylı bilgi almanızda fayda var. Aksi halde 30 USD veya 30 EUR gibi yüksek meblağlı kesintileri ödemek zorunda kalırsınız. Geri almanız ise TL Hesabı için yapılan kesintilere göre epey uğraştırıcı olacaktır.

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar Hangileri?

Hesap İşletim Ücreti
Havale ve EFT Ücreti
Enpara
Ücretsiz
Ücretsiz
Kuveyt Türk
Ücretsiz
Ücretsiz
Albaraka Türk Bankası
Ücretsiz
Ücretsiz
CEPTETEB
Ücretsiz
Ücretsiz
Denizbank
Ücretsiz
Mobil Uygulamadan Ücretsiz
Türkiye Finans Katılım Bankası
Ücretsiz
Ücretli
Ziraat Bankası
1 adet otomatik ödeme talimatıyla ücretsiz
Ücretli
Akbank
2 adet otomatik ödeme talimatıyla ücretsiz
Ücretli
İş Bankası
2 adet otomatik ödeme talimatıyla ücretsiz
Ücretli
ING Bank
2 adet otomatik ödeme talimatıyla ücretsiz
Ücretli
Halkbank
2 adet otomatik ödeme talimatıyla ücretsiz
Ücretli
VakıfBank
2 adet otomatik ödeme talimatıyla ücretsiz
Ücretli
Garanti Bankası
3 adet otomatik ödeme talimatıyla ücretsiz
Ücretli
HSBC
3 adet otomatik ödeme talimatıyla ücretsiz
Ücretsiz
Yapı Kredi
Banka Müşterilerine Ücretsiz
Ücretsiz

Otomatik ödeme talimatlarının her ay düzenli olarak hesaptan tahsil edilmesi gerekmektedir. Elektrik, su, doğal gaz, internet, faturalı hat ödemelerinizi şubelerden, telefon bankacılığından veya internet şubesinden talimat verebilirsiniz.

QNB Finansbank “Enpara”

QNB Finansbank’a ait Enpara, şubesiz bankacılık girişimi olarak müşterilerinden hiçbir zaman Havale, EFT ve hesap işletim ücreti almayacağını yapılan sözleşmede taahhüt etmektedir. Enpara müşterisi olmak için şubeye dahi gitmenize gerek yoktur. Enpara Başvuru linkine tıklayarak, internet üzerinden hemen başvuru formunu doldurabilirsiniz. Başvuru yaptığınızda birkaç gün içerisinde Enpara Müşteri Temsilcisiniz sizi arayacak ve müsait olduğunuz gün sözleşmeyi adresinize getirecektir. Not defteri ve uçlu kalem hediyesiyle birlikte kapınıza gelen Müşteri Temsilciniz, nüfus cüzdanınızın resmini iPad’ı ile çekecek ve sözleşmeye imza atmanızı isteyecektir. Dilerseniz sözleşmenin ekini başvuru sonrası sizi arayan Müşteri Temsilcinizden mail atmasını isteyebilirsiniz. Böylece kapıda bekleyerek sözleşmeyi okumanıza gerek kalmaz. Gün içerisinde cep telefonunuza bilgilendirme mesajları geldikten sonra aktif hale gelen Enpara hesabınızın internet bankacılığını ve banka kartını dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Ayrıca ücretsiz olarak döviz hesabıda açabilirsiniz.

Kuveyt Türk “Senin Bankan”

Senin Bankan, Kuveyt Türk’e ait şubesiz bankacılık girişimidir. Hesap açmak için şubeye gitmeye gerek kalmadan internet üzerinden başvuru formunu doldurabilirsiniz. Diğer bankalarda olduğu gibi sözleşmeniz kurye ile adresinize teslim edilecek ve imzanız alındıktan sonra hesabınız aktif hale gelecektir. İnternet bankacılığı veya Kuveyt Türk ATM’lerini kullanarak Havale, EFT işlemlerinizi ücretsiz yapabilirsiniz. Hesap sözleşmenizle birlikte verilen Sağlam Kart adlı kredi kartıyla sağlık ve eğitim giderlerinizi 5 aya kadar faizsiz taksitlendirebilirsiniz. Ayrıca altın hesabı açarak, altınlarınızı kiralık kasa ödeme derdi olmadan bankaya teslim edebilirsiniz. Altınlarınızı geri almak istediğinizde ise gram altın olarak geri alabilirsiniz. Hesabınıza yatıracağınız dövizi, döviz olarak geri çekebilir veya Kuveyt Türk hesapları arasında ücretsiz transfer edebilirsiniz.

Yapı Kredi “Nuvo”

Yapı Kredi müşteriyseniz Nuvo başvurusu yaparak Havale, EFT ve Hesap işletim ücreti ödemeden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yapı Kredi’ye bağlı herhangi bir kredi kartınız veya hesabınız yok ise Nuvo başvurusu yapmanızda mümkün değildir. Bu durumda pek avantajı olduğu da söylenemez.

Not: Konumuzda belirttiğimiz Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar, banka kartı vermektedir. Hesabınızda para veya tanımlı nakit avans olmadığında alışveriş yapmanız mümkün değiştir. Ödemeler sadece peşin olarak yapılabilir. Eğer kredi kartına ihtiyacınız varsa, Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar konumuzdan kart ücreti olmayan kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Ölen Kişinin Kredi Borcu Ne Olur ?
Genel Bilgiler, İhtiyaç Kredisi, Konut Kredisi
0 shares0 views

Ölen Kişinin Kredi Borcu Ne Olur ?

28 Ara, 2018

Hepimiz ev, araba gibi kıymetli varlıkları alırken kredi çekmek zorunda kalıyoruz. Bu değerlerinin fiyatlarının yüksek oluşu insanları kredi çekemeye doğru itiyor. 2019 yılına sayılı günler kala kredi olmadan ev almak imkansız hale geldi. Haliyle insanlar bir…

Dolar Ve Euro 2019 Yılında Düşecek Mi ?
Genel Bilgiler
0 shares0 views

Dolar Ve Euro 2019 Yılında Düşecek Mi ?

27 Ara, 2018

2018 yılında rekor artışlar sergileyen döviz kuru ülkemizde iğneden ipliğe her şeyin zamlanmasına neden oldu. Bugün geldiğimiz 27 Aralık 2018 gününde dolar kuru 5.28'den işlem görürken Euro kuru ise 6.04'den alıcı buldu. Ağustos ayında rekor kıran…

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma
Bankalar, Genel Bilgiler, Ziraat Bankası
0 shares0 views

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

27 Ara, 2018

Ülkemizin en büyük bankalarından olan T.C Ziraat Bankası milyonlarca emekli vatandaşın, memurun ve öğrencinin para kasası olmuştur. Devlet bankası olması nedeniyle tam bir devlet otoritesi ile yönetilen ve her kararı ciddiyetle alan Ziraat Bankası ülkemizde milyonlarca…

Yorum Gönder

Mail adresiniz sitede yayınlanmayacaktır.