Öğrencilere Kredi Kartı Veren Bankalar

28 Kas, 2017
    1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Ödemeleri taksitlendirmek veya bir sonraki aya devretmek için genç, yaşlı, memur, işçi, esnaf ve öğrenciler kredi kartına ihtiyaç duymaktadır. Ödemelerini düzenli olarak takip eden ve bütçesini aşmayan alışverişler yapan kişiler için bir nimet olan kredi kartı düzenli takip edilmediği sürece birçok kişinin başını ağrıtmaktadır. Düşük tutarlarda borçların dahi bankaya ödenmemesi, bankaların gecikme faizi uygulamasıyla artmakta ve borçlu kişilerin icralık olmasına sebep olmaktadır. Kredi kartlarının nakit avans özelliği, kredi çekmek için yeterli geliri olmayan kişiler ve öğrenciler için ihtiyaçları karşılamaya birebirdir. Nakit avans tüm bankalarda düşük tutarlardadır. Ortalama 1.000 TL’yi geçmeyen nakit avans limiti gelir belgesi veya ipotek gösterilmesi durumunda bankalar tarafından arttırılabilmektedir.

Müşteri potansiyelini arttırmak için hemen hemen her banka 18 yaşını tamamlayan öğrencilere kredi kartı vermektedir. Bankalar 18 yaşını tamamlamamış hiçbir öğrenciye kredili ürünlerini kullandırtmamaktadır. Çoğunlukla 20 yaşını tamamlamış müşteriler tercih edilirken, kredili ürün kullanmak isten kişinin aile borç durumunu da gözden geçirerek değerlendirme yapılmaktadır. Örneğin kredi kartı talep eden öğrencinin babası, yüksek tutarda bir kredi kullanmış ise öğrenciden gelir belgesi talep edilebilmektedir. Şehir dışında ailesinden uzakta okumak zorunda kalan öğrenciler, ailesinden gelen harçlıklarla geçinmeye çalışırken çıkarttıkları kredi kartlarıyla da peşin alışverişlerini taksitlendirerek harçlıklarının bir süre ceplerinde kalmasını sağlıyor. Düzenli bir işte çalışmayan ve sigortası olmayan öğrencilerde kredi kartı hizmetlerinden yararlanabiliyor.

Yazımızdan sizin için en avantajlı öğrenciye verilen kredi kartını seçerek başvuruda bulunabilirsiniz. Kredi kartını kullanmaya başladığınız 6 aylık dönemde ödemelerinizi aksatmamanız kredi notunuzu yükselterek, bankalardan kullandığınız kredili ürün limitlerinizi arttırabilirsiniz. Kredi kartı borcunun 1 gün geciktirilmesi yasal işlem başlatılmamasına rağmen bankaların size olan güvenini kaybetmesine neden olur. Bu yüzden ödeme günlerinizi telefonunuza alarm şeklinde not almanız kredi kartı ödemelerini düzenli hale getirene kadar yardımcı olabilir. Ayrıca kredi kartı borcunuzu ödeyemiyorsanız, borcunuzun asgari tutarını ödemeniz bankaların güvendiği müşteriler listesinde kalmanızı sağlayacaktır. Ancak sadece asgari tutarın ödediğinizde borcunuza gecikme faizi uygulanacağını da unutmayın. Asgari ödeme yaptıktan sonra, en kısa sürede hesap özetinizdeki borcu ödemeniz ve bir sonraki ayın ödemesini tamamen yapmanız kredi kartı kullanımı için büyük önem taşımaktadır.

Hangi Bankalar Öğrenciye Kredi Kartı Veriyor?

İş Bankası – İş’te Üniversiteli

18 yaşını doldurmuş tüm öğrencilerin faydalanabileceği İş’te Üniversiteli kredi kartının 3 farklı versiyonu bulunmaktadır. Bunlar Aidatsız İş’te Üniversiteli, Temaslı veya Temassız Visa kredi kartıdır. Temaslı kartın 25 TL, Temassız kartın ise 20 TL yıllık kullanım ücreti bulunmaktadır. Aidatsız İş’te Üniversiteli kartta herhangi bir kesinti olmadığı gibi Maximum dünyasının temel avantajlarından faydalanılabilmektedir. Taksitli alışveriş yaparak puan kazandıran Aidatsız kredi kartının öğrenciler için 400 TL limiti bulunmaktadır. En az 3 dönem kredi kartı kullanılarak borçlarının düzenli takip edilmesiyle İş Cep Mobil, internet veya telefon bankacılığından limit arttırmak mümkündür. İnternetten güvenli alışveriş yapabilmek için sanal kart özelliği bulunmaktadır.

Garanti Bankası – Bonus Genç

Gençlere yönelik kampanyalar açısından zengin olan Bonus Genç kart Steam harcamalarına verdiği her ay 10 TL Bonus, okul dönemi restoran harcamalarında her ay 20 TL ve Bonus genç noktalarında toplam 50 TL Bonus fırsatıyla dikkat çekiyor. 18-25 yaş arasındaki öğrencilerin faydalanabileceği kartın 500 TL limiti vardır ve yıllık kart ücreti yoktur.

Ziraat Bankası – Genç Bankkart

Sadece KYK burs veya öğrenim kredisi alan öğrencilerin faydalanabildiği Genç Bankkart, Maximum özelliği taşımaktadır. Lisans öğrencilerine 500 TL, yüksek lisans öğrencilerine 800 TL, doktora öğrencilerine 950 TL limit tahsis edilen kart ile faizsiz taksitli alışveriş yapılabilmektedir. Ancak nakit avans çekmek mümkün değildir. Yıllık kart ücreti 15 TL olmasına rağmen, 5 yıl boyunda kart ücreti alınmamaktadır.

Türkiye Ekonomi Bankası – ÜniversiTEB

Bonus işyerlerinin kampanyalarından faydalanılan kredi kartı ile puan kazanabilir ve taksitli alışverişler yapabilirsiniz. Hafta içi 50 TL ve üzeri alışveriş yaptığınızda, hafta sonu sinema veya tiyatro biletlerinde %50 indirim kazanabilirsiniz. Banka sistemine velinizin banka hesabını ekleyerek, Havale işlemlerini ücretsiz gerçekleştirebilirsiniz. Kart için yıllık 6,9 TL aidat ücreti alınmaktadır ve 400 TL limiti bulunmaktadır.

HSBC – HSBC Advantage

HSBC bankası öğrenciler için 3 farklı kredi kartı seçeneği sunmaktadır.

HSBC Advantage Campus Kart 18-25 yaş arası ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri için özel bir kredi kartıdır. 38 TL yıllık kart aidatı ücreti bulunan Campus kartın 500 TL – 750 TL arasında kart limiti bulunmaktadır.

Advantage Concept Üniversiteli Kart 18-25 yaş arası ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri için yıllık aidat ücreti bulunmamaktadır. Advantage NakitPuan kazanımı ve taksitlendirme avantajlarından faydalanmak mümkündür.

HSBC Advantage HIZZ Üniversiteli Kart, HSBC bankasının öğrenciler için hazırladığı post cihazında beklemeden kolayca alışveriş yapmanızı sağlayan kredi kartıdır. Post cihazına kartı yaklaştırarak 50 TL’ye kadar olan alışverişleri şifre veya imza gerektirmeden gerçekleştirmeyi sağlayan HSBC Advantage HIZZ kredi kartının yıllık 43 TL kart aidatı bulunmaktadır.

Yapı Kredi – Play Card

18 -24 yaş arası lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin faydalanabileceği Play Card’ın 1.000 TL limiti olması üniversite öğrencileri tarafından tercih edilen bir kredi kartı olmasını sağlamaktadır. Avantajlarından bir diğeri ise kartın World kart özelliği taşımasıdır. Öğrenci belgenizi bankaya sunmanız durumunda yıllık olarak alınan 70TL aidat ücretinden muaf olabilirsiniz.

QNB Finansbank – Cardfinans GO

18 – 26 yaş arası öğrenciler için hazırlanan kredi kartının öğrencilik süreniz devam ettiği sürece aidat ücreti yoktur. Başvuru sonrası kart basımı için tek seferlik 10 TL basım ücreti alınmakta ve öğrencilik süreniz bittiğinde yıllık 25 TL kart aidatı talep edilmektedir. 750 TL’ye varan limiti bulunan kartın yıllık aidat ücreti alınmaması için her ay en az 1 kez kullanılması gerekmektedir. Temassız kart özelliği ücretsiz olarak sunulmakta ve 50 TL’ye kadar olan alışverişler şifre veya imzaya gerek duymadan temassız ödenebilmektedir. Ayrıca 150 TL’ye kadar faizsiz nakit avans çekmeniz mümkündür.

VakıfBank – Like Card

World üye iş yerlerinde yapılan tüm kampanyalardan yararlanabilen Like Card, ekstrelerinizi e-posta yöntemiyle almayı kabul ettiğiniz taktirde yıllık kart aidat ücreti alınmamaktadır. Anlaşmalı iş yerlerinden yapacağınız her alışverişte puan kazanırsınız. Ancak bu puanları paraya çevirmek mümkün değildir. Puanlar ile sadece bankanın düzenlediği çekilişlere katılabilirsiniz. İnternet üzerinden 75 TL ve üzeri alışverişlerde %10 World puan kazanabilirsiniz.

Akbank – Axess exi26

Axess özelliği taşıyan exi26 kredi kartını 18-26 yaş aralığında tüm öğrenciler kullanabilmektedir. İlk yıl aidat ücreti alınmayan ex26 kredi kartının bir sonraki dönemlerde yıllık 20 TL yıllık aidat ücreti bulunmaktadır. Axess üye iş yerlerinde yapılan kampanyalardan yararlanılabilir ve 50 TL üzeri alışverişler faizsiz olarak 3 taksite bölünebilir. 4-12 taksit için %1,84 faiz alınmaktadır. Kart limiti ise 500 TL olarak belirlenmiştir.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Ölen Kişinin Kredi Borcu Ne Olur ?
Genel Bilgiler, İhtiyaç Kredisi, Konut Kredisi
0 shares0 views

Ölen Kişinin Kredi Borcu Ne Olur ?

28 Ara, 2018

Hepimiz ev, araba gibi kıymetli varlıkları alırken kredi çekmek zorunda kalıyoruz. Bu değerlerinin fiyatlarının yüksek oluşu insanları kredi çekemeye doğru itiyor. 2019 yılına sayılı günler kala kredi olmadan ev almak imkansız hale geldi. Haliyle insanlar bir…

Dolar Ve Euro 2019 Yılında Düşecek Mi ?
Genel Bilgiler
0 shares0 views

Dolar Ve Euro 2019 Yılında Düşecek Mi ?

27 Ara, 2018

2018 yılında rekor artışlar sergileyen döviz kuru ülkemizde iğneden ipliğe her şeyin zamlanmasına neden oldu. Bugün geldiğimiz 27 Aralık 2018 gününde dolar kuru 5.28'den işlem görürken Euro kuru ise 6.04'den alıcı buldu. Ağustos ayında rekor kıran…

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma
Bankalar, Genel Bilgiler, Ziraat Bankası
0 shares0 views

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

27 Ara, 2018

Ülkemizin en büyük bankalarından olan T.C Ziraat Bankası milyonlarca emekli vatandaşın, memurun ve öğrencinin para kasası olmuştur. Devlet bankası olması nedeniyle tam bir devlet otoritesi ile yönetilen ve her kararı ciddiyetle alan Ziraat Bankası ülkemizde milyonlarca…

Yorum Gönder

Mail adresiniz sitede yayınlanmayacaktır.