QNB Finansbank EFT Saatleri ve Ücretleri

22 Kas, 2017
    1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Finansbank A.Ş, 4 milyon ödenmiş sermaye ile 1987 yılında Hüsnü Özyeğin tarafından kurulmuş Türkiye’de halka açık ilk özel sektör bankasıdır. 3 Şubat 1990 tarihinde hisseleri Borsa İstanbul eski adıyla İMKB’de işlem görmeye başlayarak sektöre örnek bir harekette bulunmuştur. Türkiye’de açmış olduğu 4 şubeden sonra 1990 yılında, İsviçre’de faaliyet gösteren Privatbank Geneve S.A.’yı (PBG) satın almıştır. 1994 yılında Hollanda, 1997 yılında Rusya ve 2000 yılında Roma şubelerini açmıştır. 1994 yılında yaşanan ekonomik krizle birlikte bireysel bankacılığa giriş kararı alan Finansbank, kararlarını etkin bir şekilde sürdürmeye devam etmiştir.

1999 yılında piyasaya sürdüğü Galaxy Card üzerinde çalışmalara yoğunlaşmış ve 2001 yılında “taksit atlat” ve “puanlarla mil kazan” kampanyaları yaparak sektörde adını güçlendirmeyi başarmıştır. Daha sonra ise kartın ismi CardFinans olarak değiştirilmiştir. Sektöre kattığı yenilikçi yaklaşımlarla kısa bir sürede aktif büyüklüğünü özel bankalar arasında 5. sıraya taşımıştır. 2006 yılında Yunanistan’ın en büyük bankası National Bank of Greece (NBG) satıldıktan sonra 203 şube açarak sektörün en hızlı büyüyen bankası oldu. 2006 yılında dünyanın ilk taksit yapan banka kartı CardFinans Nakit’i çıkartarak en iyi yeni banka kartı lansmanı kategorisinde ödül aldı.

İlklere imza atmaya devam eden Finansbank, 2012 yılında tüm hizmetleri dijital kanallardan tamamen ücretsiz olarak sunan Türkiye’nin ilk şubesiz dijital bankası Enpara.com’u piyasaya sundu. Müşteri memnuniyetine son derece önem vererek tavsiyelerle müşteri kitlesini yükseltmeyi başaran Enpara yüzbinlerce tüketicinin masrafsız banka hesabıyla tanışmasını sağladı. Her geçen gün büyümeye devam eden Enpara müşterilerine imzalattığı sözleşmede asla işlem ücreti almayacağı sözünü vermektedir.

2016 yılında tekrar satışı gerçekleştirilen Finansbank, Orta Doğu ve Afrika bölgesinin lider finansal kuruşu olan Quatar National Bank S.A.Q (QNB Group) bünyesine katıldı ve banka ismi QNB Finansbank olarak değiştirildi. Katarın en büyük bankası olan QNB Group 30 ülkede 1.200’den fazla şube, 28 binden fazla çalışanla faaliyetlerini sürdürmektedir. QNB Finansbank ise 2017 itibari ile 580 şube ve 12 bin çalışanıyla müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir.

QNB Finansbank EFT Saatleri

Finansbank hesabınızdan EFT yaparak başka banka hesabına para göndermeniz gerekiyorsa, işlem saatlerine dikkat etmeniz gerekmektedir. EFT saatleri içerisinde yapmadığınız para transferleri gerçekleşmez ve mesai saatleri içerisinde yapılmak üzere sıraya alınır. Havale işlemini sadece Finansbank hesapları arasında yapabileceğiniz için EFT saatlerine uyulması gerekmektedir. Günün her saati Havale işlemi yapılabilirken, EFT işlemi için bankanın mesai saatleri içerisinde çalışıyor olması gerekmektedir. 09:00 – 17:15 saatleri arasında QNB Finansbank müşterileri EFT ile para transferi yapabilmektedir. 16:00 – 17:15 saatleri arasında ise EFT işlemi normal olarak yapılsa da Geç EFT ücreti alınmaktadır. EFT işlemi için ödeyeceğiniz ücrete ek bir ücret ödememek için 16:00’a kadar para transferlerinizi tamamlamanızı öneririz.

QNB Finansbank EFT Ücretleri

Şube
İnternet
Mobil
ATM
Çağrı Merkezi
Hesaba EFT
50 TL - 300 TL
4,5 TL
4,5 TL
10 TL
30 TL
Geç EFT
-
7,5 TL
6,75 TL
10 TL
30 TL
İsme EFT
50 TL - 300 TL
-
-
-
-

QNB Finansbank EFT Sorgulama

EFT işleminiz 30 dakika içerisinde gerçekleşmediyse QNB Finansbank Müşteri Hizmetleri telefon numarası “0850 222 0900” arayarak işleminiz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. İnternet veya mobil şubeden gerçekleştirdiğiniz EFT işlemlerinizi hesap hareketlerinden kontrol ederek para transferi işleminin durumunu anlık olarak görebilirsiniz. Transfer yaptığınız banka bilgilerini doğru girmeniz ve mesai saatleri içerisinde işlemi yapmanız durumunda herhangi bir sorun yaşamazsınız. Mesai saatleri dışında yapılan transferler ise işlem listesine alınır.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Ölen Kişinin Kredi Borcu Ne Olur ?
Genel Bilgiler, İhtiyaç Kredisi, Konut Kredisi
0 shares0 views

Ölen Kişinin Kredi Borcu Ne Olur ?

28 Ara, 2018

Hepimiz ev, araba gibi kıymetli varlıkları alırken kredi çekmek zorunda kalıyoruz. Bu değerlerinin fiyatlarının yüksek oluşu insanları kredi çekemeye doğru itiyor. 2019 yılına sayılı günler kala kredi olmadan ev almak imkansız hale geldi. Haliyle insanlar bir…

Dolar Ve Euro 2019 Yılında Düşecek Mi ?
Genel Bilgiler
0 shares0 views

Dolar Ve Euro 2019 Yılında Düşecek Mi ?

27 Ara, 2018

2018 yılında rekor artışlar sergileyen döviz kuru ülkemizde iğneden ipliğe her şeyin zamlanmasına neden oldu. Bugün geldiğimiz 27 Aralık 2018 gününde dolar kuru 5.28'den işlem görürken Euro kuru ise 6.04'den alıcı buldu. Ağustos ayında rekor kıran…

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma
Bankalar, Genel Bilgiler, Ziraat Bankası
0 shares0 views

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

27 Ara, 2018

Ülkemizin en büyük bankalarından olan T.C Ziraat Bankası milyonlarca emekli vatandaşın, memurun ve öğrencinin para kasası olmuştur. Devlet bankası olması nedeniyle tam bir devlet otoritesi ile yönetilen ve her kararı ciddiyetle alan Ziraat Bankası ülkemizde milyonlarca…

Yorum Gönder

Mail adresiniz sitede yayınlanmayacaktır.