Ziraat Bankası SMS İle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

30 Nis, 2018
    1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Tüketicilerin kredi taleplerini hızlı bir şekilde değerlendirmek ve doğru tüketiciye kredi vermek bankaların kredi fonlarını doğru bir şekilde kullanabilmesi için büyük önem taşımaktadır. Bankalar çeşitli kanallar aracılığıyla kredi taleplerini kendi kriterlerine göre değerlendirmekte ve müşterilerini seçmektedir. Kredi başvurularını değerlendirmekte kullanılan Findeks kredi notu sistemi, bankaların can damarlarından biridir. Kredi notu ile müşterinin bankacılık işlemleri saniyeler içerisinde değerlendirilebilir ve kredi başvurusu sonuçlandırılabilir. Daha önceden hiçbir banka ile çalışmamış ve kredi notu bulunmayan kişiler ise göstereceği gelir belgesi veya ipotek ile değerlendirilmektedir. Kredi notu sisteminin aktif olması ve bankacılık teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte internet bankacılığı, telefon bankacılığı ve Mesaj (SMS) yoluyla tüketiciler kredi ön başvurusunu kolaylıkla yapabiliyor.

Ziraat Bankası SMS ile Tüketici, Taşıt ve Konut kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Ülkemizin en köklü bankalarından biri olan Ziraat Bankası’na SMS ile tüketici, taşıt ve konut kredisi başvurusu yapılabilmektedir. SMS ile kredi veren bankalar konumuzdan diğer bankaların SMS kredi başvuru numaralarını öğrenebilirsiniz. Ziraat Bankası’na SMS ile kredisi başvurusu yapmak için telefonunuzun kısa mesaj bölümünü açın hangi kredi türüne başvuru yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyin.

Tüketici (ihtiyaç) kredisi başvurusu yapmak için “TUKETICI” yazıp birer boşluk bırakarak T.C Kimlik Numaranızı, istediğiniz kredi tutarını, vade ve aylık net gelirinizi yazıp 4747’ye gönderin.

Taşıt kredisi başvurusu yapmak için “TASIT” yazıp birer boşluk bırakarak T.C Kimlik Numaranızı, istediğiniz kredi tutarını, vade, aylık net gelirinizi ve taşıt bedelini yazıp 4747’ye gönderin.

Konut kredisi başvurusu yapmak için “KONUT” yazıp birer boşluk bırakarak T.C Kimlik Numaranızı, istediğiniz kredi tutarını, vade, aylık net gelirinizi ve konut bedelini yazıp 4747’ye gönderin.

Başvurunuz kısa bir süre içerisinde değerlendirilerek olumlu veya olumsuz geri bildirim yapılacaktır. SMS Kredi başvurusu ön başvuru olarak değerlendirilmektedir. Kredi onayı çıktığında krediyi almak zorunda değilsiniz. Onay çıktığında bankanın en yakın şubesine gerekli belgeler ile 1 ay içerisinde giderek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Bankanın SMS başvuru hizmeti operatörler tarafından 1 SMS olarak ücretlendirilmektedir.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Ölen Kişinin Kredi Borcu Ne Olur ?
Genel Bilgiler, İhtiyaç Kredisi, Konut Kredisi
0 shares0 views

Ölen Kişinin Kredi Borcu Ne Olur ?

28 Ara, 2018

Hepimiz ev, araba gibi kıymetli varlıkları alırken kredi çekmek zorunda kalıyoruz. Bu değerlerinin fiyatlarının yüksek oluşu insanları kredi çekemeye doğru itiyor. 2019 yılına sayılı günler kala kredi olmadan ev almak imkansız hale geldi. Haliyle insanlar bir…

Dolar Ve Euro 2019 Yılında Düşecek Mi ?
Genel Bilgiler
0 shares0 views

Dolar Ve Euro 2019 Yılında Düşecek Mi ?

27 Ara, 2018

2018 yılında rekor artışlar sergileyen döviz kuru ülkemizde iğneden ipliğe her şeyin zamlanmasına neden oldu. Bugün geldiğimiz 27 Aralık 2018 gününde dolar kuru 5.28'den işlem görürken Euro kuru ise 6.04'den alıcı buldu. Ağustos ayında rekor kıran…

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma
Bankalar, Genel Bilgiler, Ziraat Bankası
0 shares0 views

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma

27 Ara, 2018

Ülkemizin en büyük bankalarından olan T.C Ziraat Bankası milyonlarca emekli vatandaşın, memurun ve öğrencinin para kasası olmuştur. Devlet bankası olması nedeniyle tam bir devlet otoritesi ile yönetilen ve her kararı ciddiyetle alan Ziraat Bankası ülkemizde milyonlarca…

Yorum Gönder

Mail adresiniz sitede yayınlanmayacaktır.